27.4. 2024 18:43
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Co koupit
Traverz
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 06-01-2012 09:31
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

Zdravím motospolečnost všeobecnou.
Jelikož kamarádstvo blízké už sem poptával a moudrý či rozhodnutý rozhodně nejsem, zkusím to teda tady.
Chtěl bych si koupit moto, kupodivu i cenduro a nějak nevím co.
Jsem "velikej" (197cm/135kg), reálné zkušenosti naposledy ze Simsona (párkrat posazeni na něco silnějšího nepočítám) a představoval bych si něco na čem reálne můžu na silnici i mimo ni. Nemluvím o okruhu či nějakem krosu, jen nějaké to vyblbnutí mimo asfalt.
Dle zatím utříděných info co jsem dostal bych se měl poohlížet prý po F 650 GS Dakar nebo po XT 600 E či 660 R. Jelikož nejsem ani synek bohatých rodičů a ani milionář, jako první velkou mašinku na naučení bych si představoval něco do 80.000 Kč(původně sem měl 50.000, ale to už sem asi pochopil, že není reálné).
Tak jen do mě prosím a šetřit mě moc nemusíte

Děkuji za podněty
 
Medved 77
#2 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 09:41
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

Ahoj co treba Yamaha XTZ 750super tenere na Motorkarich jich par je
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
task
#3 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 09:44
Člen

Příspěvek: 201
Založený: 18.08.10

Jednoválec nebo dvouválec???hmm
 
bzukTA
#4 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 09:57
Člen

Příspěvek: 70
Založený: 22.05.10

Kup si TRANSALPA 650 Smile, je to spolehlivý držák a dá se pořídit levně v pěkném stavu
 
Traverz
#5 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 10:02
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

task napsal:
Jednoválec nebo dvouválec???hmm


Jo tak to je dobrá otázka, ale podle výše napsaného rozhodně ne pro mě Smile
 
durisko2
#6 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 10:07
Člen

Příspěvek: 21
Založený: 11.11.11

ahoj ahoj postavu ma asia ko ty a mam hondu transalp celkom sa na nu zmestim
 
jencekgs
#7 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 10:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Chtělo by to více specifikovat.
1) jedno nebo dvouválec
2) Jízda asfalt vs. terén %
3) Jízda ve dvou nebo sólo
4) cestování nebo jen okolokomínovky

Prakticky neexistuje špatná motorka a jen nevhodně zvolená


S Rablenkou cestou necestou
 
Traverz
#8 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 10:27
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

Tak specifikovat jo? no jelikož nevím, dělá se to špatně.
1) nevím
2) asfalt vs.terén by se mi líbilo tak 40:60, ale žádný cross
3) chci se naučit, myslím že hlavně sám
4) chci se naučit, zatím okolokomínsky, později možná i kousek dál

stačí?
 
John
#9 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 10:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 263
Založený: 26.03.11

Nazdar, já jsem taky "velikej" (192cm/130kg) Shock a ke své spokojenosti jezdím Hondu XRV 750 AfricaTwin. Dnes už ji seženeš i kolem 80.000,- Kč. Jezdit se s ní dá jak silnice, tak terén a okolokomína i dálkové expedice thumbs up . Tady je třeba něco v nabídce : http://www.motoin...dej=prodej
 
http://www.africatwin.cz/?show=71
hobr
#10 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 11:20
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Ještě bych se zeptal na věk- z toto se dá také něco odvodit. Můj názor: Transalp, potom něco jiného(BMW GS nebo Afriku).
Upravil hobr dne 06-01-2012 11:22
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
Flash
#11 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 11:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

můžu doporučit i yamaha XTZ 750. je to v podstatě stejné jako známější sestra honda XRV 750 afrika.

je to řadový dvouválec, když koupíš rozumný stroj tak je to bezúdržbový. kamarád prodává v podstatě celou zgenerálkovanou mašinu za rozumný peníz. důvod prodeje je, že čeká během měsíce mimčo a koupil si hard enduro - nevyužije časově 2 stroje a manželku s novorozencem. to bude asi největší žrout Grin
kdybys měl zájem, pošli mi PM a já Ti pošlu odkaz.

jinak jestli říkáš na naučení, spíš bych koukal ale po lehčím jednoválci. něco jako yamaha XR 600, 650 či TT600. to jsem si koupil teď já na vyblbnutí jako druhou motorku.

Vzhledem k procentuelnímu využití 60% terén bych opravdu doporučoval například to TTR 600. sice to nemá startér, ale je možné koupit její sestru TT600S, nebo TT600E, který ho už má. např tady:http://www.motoin...600-s.html . podovzek je více než dostačující. na extra kros to není, ale taky to zvládne a nemusí se za to stydět

jsou to vzducháče (XR 650 ale je už vodník), nesmrtelné motory. sice to nejede víc jak 120, to je strop na silnici, ale zase to odvede dobrou práci a motor je tak jedoduchý, že se tam nemá co "podělat" když to má olej.

další možnost by byla honda NX 650 dominator, či suzuki DR650, nebo DR800 BIG, KTM LC4 (tu jsem taky vlastnil, perfektní stroj), yamaha XT 600 (vůbec se neboj starých ročníků o kterých bylo dobře opečováváno. vyplatí se to víc jako nové ročníky).

takže výběr je široký, ale být Tebou co jsi tu napsal, bych šel do motorky jednoválce, ročníku max 2003 s jednoduchým bezúdržbovým motorem což jsem vypsal výše. ceny už dolů u těchto strojů moc nepadají, takže po roce to prodáš v podstatě za stejnou cenu. nepočítám do toho spotřebák za ten rok navíc

po získání zkušeností bych pak přešel do něčeho většího, dvouválcového. ale jestli jsou zkušenosti jen ze simíka, opravdu bych zvážil stroje co jsem napsal. teď by ses zbytečně trápil s 240kg těžkým dvouválcem a ty jednoválcové motorky odvedou hodně muziky. to co jsem vypsal tak na tom můžeš odcestovat i dovču o pár tisíc km, ale zároveň i v terénu předvedou, že se není za co stydět a odvedou výbornou práci Wink

a hlavně, jsou za pár peněz Smile

můj názor, prosím neukamenovat flower
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
HonzaH
#12 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 12:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Kolegové toho už napsali dost thumbs up clap

dobré je si ujasnit ty otázky co ti psal jencek

1 vs. 2 - jednoválce jsou obecně lehčí a ty motorky, agilnější a jednodušší na ovládání, ale mejí užší rozsah táček a taky jsou menší velikostí což nemusí každému vyhovovat zvláš´t při delších cestách po silnici, na pohodovou jízdu po silnici většině lidí víc sedí více válce - u endura snad kromě triumpu jde o dvou válce, větší kaotáž i nádrž se pak taky hodí

terén - ono je terén a terén... začal bych něcím univerzálnějším co je v pohodě na cestách a zvládne lehčí terén na oťukání a pak se rozhodneš kterým směrem se vydáš jestli víc terénu (a začneš řešit hmotnost motorky, gumy, zdvihy tlumičů atd. místo jízdy na silnici) nebo víc univerzálnosti a větší dřiny v terénu a zařadíš se mezi příznivce mastodontů Grin

Další věc je údržba servisní náklady - nepsal kolik údržby si zvládneš sám nebo jestli budeš jezdit do servisu, spolehlivost oceníš vždy a každopádně na začátek se hodí se taky zamyslet nad provozními náklady - nejde totiž jen o benzín, třeba mě teď kačena jezdí zhruba dvakrát tak dráž než dříve transalp - spotřeba o c alitr vyšší, ale řetezovka, brzdy, olej, gumy tam izí mnohem rychleji (teda letos ne - to jsem sebou fláknul a nejezdil jsme tak jsme vlastně ušetřil hilarious)

a nezapomeň na výbavu na sebe (helma, boty, rukavice, oblečení) zvláště pokud chceš zkoušte terén tak se nějakému tomu vyválení nevyhneš a ani na silnicích si nemžeš být jistý že to někde nepoložíš hmm
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
sadilek
#13 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 12:13
Člen

Příspěvek: 68
Založený: 22.12.10

Psal jsem Ti PM,ale nevím zda odešla takže já mám na prodej toto.http://www.motoin...dakar.html Mám 115kg a nebyl žádnej problém.
Upravil sadilek dne 06-01-2012 16:23
 
www.jezdime.eu
Traverz
#14 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 13:12
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

Tak k věku je mi 35, takže to svádím na krizi středního věku a je to ta levnější varianta.
Oblečení a helmu naštěstí mám z jiné škatulky peněz a to nemusím do tohoto nacpat.
Co se týká servisu a samooprav, nikdy sem to nedělal, což neznamená že bych se to nechtěl nebo nemohl naučit. Jsou věci co si myslím je schopen člověk udělat sám a jsou věci co je lepší dát do servisu, či někomu kdo tomu rozumí.
Žel kolem mě panuje názor, že cokoli je dobrá motorka, pokud to je BMW a samozřejmě koupit co nejnovější - relativně nejlepší stav. A pak se v tom někdo vyznej.
Třeba podle mě je zajímavej inzerát http://www.tipmot...660-r.html , ale na obrázku to vypadá dobře a pak už jen poznám že to je černý ... Sad
 
jencekgs
#15 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 14:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Co se týká BMW, tak to mé ucho rádo slyšíGrin
Myslím si že dakar super universál, ale zase více stojí.
Být Tebou, zajdu někam do bazaru a alespoň bych se zkusil posadit na stroje z užšího výběru.
Kdyby to šlo, se kousek projet, bylo by to ideální. Jestli máš hotovost, neměl by to být problém. Asi tě to táhne více k jednoválci. Jelikož jsi asi jezdil jen na šemíkovi jak píšeš, tak pro tebe bude ze záčátku každá mašina dostatečně výkoná. Jde jen o charakter motoru a vybrace. Myslím že kdyby si sedl třeba na XT (nevím jak 660) já měl 600 a potom na Alpa, věděl by si hned co tím chci říct.
Nemáš v profilu odkud jsi, ale myslím že kdyby byl někdo kousek od Tebe, tak by tě nechal alespoň sednout a u kafe by jste mohli probrat co a jak.
Nikdo z nás asi nejezdil všechny stroje, ale je tu spousta lidí co měla a nebo má tyto motorky.

Já osobně ti nemohu doporučit nic, bo jsem měl jen chvíli XT600 a jelikož to byl total šrot (vlivem původního majitele který na něm jezdil fakt hard), tak jsem s ni moc nenajel. Jiného jednobucha jsem neměl.



S Rablenkou cestou necestou
 
Alfikov
#16 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 19:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 260
Založený: 18.08.10

Já mám Dominátora(taky tu o něm padla zmínka)Pravda,mám na výšku 185 ale 85 kg,takže se na něj poskládám dobře.V terénu se vodí celkem dobře(nějakých 160kg).Na cesty je taky dobrej(podle mě)dám na něm 500km za den.Téměř bezúdržbový stroj,náhradní díly dostupné.
Neberte život příliš vážně,stejně z něj nevyváznete živíShock
 
radek NX
#17 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 19:28
Člen

Příspěvek: 57
Založený: 13.06.11

Doncka jsem měl 6 let, jako vůbec první motorku a nedám na něj dopustit. Stále na něj se skzou v oku vzpomínám. Jednoduchá údržba vzduchem chlazeného jednoválce nemá chybu, snad jen častější výměna oleje trošku otravuje, ale je tak jednoduchá, že to zvládne i laik. Měnil se pokud vím po 3000km.
 
Peacemaker
#18 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 19:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

smarja, ty jses velkej skoro jako ja Grin - no asi bych do niceho jednovalcovyho nesel. africa by mohla byt skvela volba. dobra na silnici i v terenu, nekazici se, dobre ovladatelna, za slusne penizethumbs up
 
qwert
#19 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 20:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Peacemaker napsal:
smarja, ty jses velkej skoro jako ja Grin - no asi bych do niceho jednovalcovyho nesel. africa by mohla byt skvela volba. dobra na silnici i v terenu, nekazici se, dobre ovladatelna, za slusne penizethumbs up


Taky si myslím že pro takovou obludu je afra neljepší volba..
 
Traverz
#20 Vytisknout diskuzi
Co koupit
Přidané 06-01-2012 20:22
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

Co prosim? Jakou obludu? Vis jak to vypada kdyz takovou obludu treba nastves ? :-D
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 38

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 360,359,601 návštěv