23.4. 2024 09:41
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: POBYT V PŘÍRODĚ :: BYDLÍME, SPÍME, VAŘÍME
 Tisk diskuze
Samonafukovací karimatka
alka
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-06-2010 00:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 38
Založený: 15.06.10

Ahoj, poraďte mi prosím.

Už mne nebaví lámat se na staré pěnové karimatce. Minulou sezónu jsem si už vozila dvě blushing a stejně to bylo o ničem.

Chtěla bych kvalitní samonafukovací karimatku co něco vydrží, je skladná, měla neklouzavou úpravu, nenasákala vodu a byla lehká. Cena hraje taky svou roli, ale nechci šetřit za každou cenu a za pohodlíčko si ráda něco připlatím.

Načetla jsem si pár testů a mám v tom guláš Shock co vybrat ? Therm-A-Rest , YATE, Rock Empire Comfort, ...?
 
www.dobrynocleh.cz
tchert
#2 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 18-06-2010 07:32
Člen

Příspěvek: 26
Založený: 17.05.10

s timhle ti nejlip poradi HonzaH, zkus mu napsat SZ...
 
tobig
#3 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 18-06-2010 07:59
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Ahoj Alko.
Snad Ti pomůže při výběru karitaťky několik mých postřehů a zkušeností. Systémem pokus-omyl jsem došel nakonec k závěru, že hodně dobrá, vzhledem k poměru cena/výkon, je samonafukovačka od Husky. viz >> http://www.sport4...-1358.html Snese hrubší zacházení, lze ji použít i na velmi nerovný povrh, je dostatečně pohodlná a odolností předčila i Ferrino, které bylo mnohem drazší... Jedeme-li s manželkou, používá ji ona a nechce už nic jiného. Po dvou sezónách jsem naprosto spokojený... jediná daň za komfortní spaní je vyšší hmotnost karimatky... za mně dávám 9apůl hvězdiček z deseti.

Přeji štastnou ruku při výběru... thumbs up

Tom
 
Thymallus
#4 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 18-06-2010 11:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

HUSKY mají celkem často problémy s unikajícím ventilkem. Osobně mám http://www.sport4...-1357.html a taky jsem se s tím setkal. Naštěstí vyměněno kus za kus a od té doby dobré.
Jen bych už nebral 2,5cm, ale aspoň 3,5cm. 2,5cm je málo a někdy jde nějaký ten šutřík cítit.
U husky je výhoda, že má celkem malé rozměry při sbalení, váhu neřeším, bo motorka uveze dost :-)
Nevýhodu nafukovačky bych viděl, že se ji bojím o její zničení u ohně a podobných příležitostí, kde by mi klasická pěnovka nevadila, páč na ní není co rupnout.
Jinak spousta kamarádů si místo samonafukovačky pořídila nafukovací matraci pro dva. což je úplný luxus, jen musí sebou tahat kompresůrek. Prý velikostně při sbalení je to i menší, než dvě samonafukovačky...
 
HonzaH
#5 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 24-06-2010 15:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tak nějak stručně, nějak nestíhám ve všem odpovídat Shock

jestli nechceš nic řešit - jdi do Therm-a-Restky, ale klasického modelu, nikoliv ultra odlehčené s vyřezávanou pěnou (menší plocha spoje a většáí riziko poškození) a taky do modelu co se překládá napůl aby byla rozumně sbalitelná

pokud důvěřuješ tak klidně i jiné firmy - z okolí co sleduju tak kromě pár drobností fungujou modely od firem - Jurek, Yate, Trango World (dříva známá značka Artiach)

u všech ostních bylo reklamcí a problémů bohužel více a rozhodně bych se vyhýbal výrobkům ze supermarketů atd.

Jinak na funkci má vliv skladování a používání - nenafukovat natvrdo, nenechávat v létě v roztopeném stanu s uzavřeným ventilem, chránit před vařičem, ostrými předměty a skladovat pokud možno s otevřeným ventilem jen volně stočenou a nikoliv napresovanou v transportním obale

Samonafukovačka je totiž sice geniálně jednoduchý nápad (kvízová otázka - v kterém roce a která firma to vymyslela? secret) ale vyžaduje vysoce kvalitní materiály - ono vyrobit lehkou tkaninu co bude nepropustná pro vzduch není úplně jednoduché a další zpracování - tedy celoplošně spojit vnitřní pěnu s materiálem bez poškození vzduchotěsnoti a to ještě doplnit kvalitním ventilem je docela umění

čili samonafukovaček je spousty, ale kvalitní vydrží déle než půl roku a nebudeš se budit zimou v noci dofoukávat, což je věc co mě opravdu a vždy spolehlivě, s prominutím, nasere Angry
 
Waltr
#6 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 24-06-2010 19:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Koupil jsem nějaké Mckylney (nebo tak nějak) v intersportu za 799 z 1599. Zkoužka v Albanii dopadla na výbornou. Skládá se napůl, obal je polštář- naprostá spokojenost.
 
bystricke
#7 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 24-06-2010 23:13
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

mám káriho matku silnou 10 cm,fouká se kompresorem,který nemám,ale vždy se zatím našel někdo kdo ho měl,já bych utoho asi zdechl,nafukovat to pusou
 
www.begr.cz
tobig
#8 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 25-06-2010 04:45
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

bystricke napsal:
mám káriho matku silnou 10 cm,fouká se kompresorem,který nemám,ale vždy se zatím našel někdo kdo ho měl,já bych utoho asi zdechl,nafukovat to pusou


to je opravdu luxusní deseticentimetrové spaní..... clap další levelem budiž vodní matrace.... blushing
 
ChipGS
#9 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 14-02-2011 19:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 41
Založený: 14.02.11

obyc nafukovaci matrace nafukovana kompresorem neni vyhodna kdyz je venku treba kolem nuly, protoze natlaceny vzduch v noci studi.
sam mam samonaf. thermarest a muzu doporucit... vlastne jakoukoli, hlavne s protiskluzemSmile
 
bartus
#10 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 14-02-2011 20:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Používám nafukovací matraci 20cm od intexu už 3 rokem a pohoda, když ji šikovně složíš, ak zabere méně místa než samonafukovačka, dokonce si dovolím tvrdit že jako alumatka. A že vozím kompresorek? Žena ho může aspoň použít jako fén Grin
V dolomitech jsem spal na té madraci při +2 a zima mi určitě nebyla.
Jinak loni jsem jednu píchnul, takže jsem na dovolené koupil tesco nafukovačku ( vpodstatě je to to samé ). Thymal může potvrdit, jak jsme objeli asi 5 obchodů, než jsme ji našli hilarious
 
www.bartus.eu
Thymallus
#11 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 15-02-2011 07:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

kdyby jen pět obchodů...
stavěli jsme na každém tescu!
pak nás ta cedule provázela celou dovolenou :-D

edit: divil jsem se, ale vážně se to dá složit i s kompresorem do menšího balíku, než dvě samonafukovačky...
Upravil Thymallus dne 15-02-2011 07:18
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
3X
#12 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 15-02-2011 09:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Thymallus napsal:
kdyby jen pět obchodů...

edit: divil jsem se, ale vážně se to dá složit i s kompresorem do menšího balíku, než dvě samonafukovačky...


GrinGrinGrin no, nekup to
'http://img4.imageshack.us/img4/8060/lehatko.jpg'
 
robert_zl
#13 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 15-02-2011 10:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 295
Založený: 10.06.10

Taky už letos o nějaké samonafukovačce uvažuju - ale abych řekl pravdu, zatím jsem ty typy moc nezkoumal. Jenom mě zaráží poznámka HonzyH - když je kvalitní, vydrží půl roku :-) To je vážně taková věc jenom na jednu sezónu a to ještě možná?
 
www.onicem.cz
jetam
#14 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 15-02-2011 14:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 39
Založený: 25.08.10

mám asi 4 ty co má tobig, jedinou výhradu k ním mám a to že mi přijde moc uzká jinak nemůžu říct špatnýho slova thumbs up
 
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=25416
HonzaH
#15 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 15-02-2011 16:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tak zase troška odborného vnosu

tepelné ztráty člověka když spí do prostředí jsou různých typů - konvekce, kondukce, evaporace a bla bla je toho spousty - něčemu pomůže spacák, něco omezit nelze (dýchání) a jednu z důležitých věcí řeší solidní izolační podložka ... u izolace od země jde o to, že ztráty vedením jsou přímo závislé na tepelném odporu podložky, jako nejlepší reálný izolant se bere suchý a nehybný vzduch (vakum je lepší ale dosti nepraktické) ...problém je v tom nehybný, vzduch nemá tvar ani pevnost čili je třeba ho nějakým způsobem udržet - a to jsou různé pěnové materiály

nafukovačky nemají dobrou tepelnou izolaci vzhledem k tomu, že vzduch uvnitř komor může cirkulovat jako třeba voda v chladicím okruhu motorky, dá se tomu bránit více komorami - viz NeoAir od TaR nebo použitím vnitřního materiálu - buď jemného (peří, syntetické rouno) nebo pevného - samonafukovačky, kde je pěna s otevřenými póry spojena ještě s potahovým materiálem a díky tomu drží vzduch v daném prostoru a tvaru

v tom je i ta potíž jak udělat dobrou samonafukovačku - materiál musí být dostatečně řídký aby v sobě měl hodně vzduchu kvůli izolaci, skladnosti a nízké váze. Zároveň musí být dostatečně tvarově stálý, aby nasával vzduch a dostatečně mechanicky pevný, aby držel v celé ploše na vrchním materiálu i když si sednete jen na jednu část. Komplikuje se to ještě tím, že potahový materiál musí být nepropustný pro vzduch, ale zase musí snést nalepení vnitřní pěnové náplně po celé ploše.
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
frite
#16 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 15-02-2011 22:08
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 05.08.10

Hodně dovolených trávím chozéním po horách a po letech laborovaní už jsem si celkem ustálil slušnou a lehkou výbavu. S podložkou jsem nakonec skončil u obyč nafukovačky http://www.globtrotero.cz/outdoor/nafukovaci-matrace-yate---burtovka.html malyčká na složení, oproti samonafukovačkám daleko lehčí (2 -3x) a hlavně po nafouknutí ležíš jen na vzduchu a portože je vysoká, krásně odfiltruje i trčící šutry (třeba na horách). Na sněnu je dob rý pod ní hodit alumatku (opět pár gramů) ale přes tři sezony to ani není potřeba. Když chceš samonafukovačku s takovým komfortem, musí být opravdu vysoká, tím pádem mín skladna a podstatně těžší.
 
Thymallus
#17 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 16-02-2011 07:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

Něco podobného jsem taky měl z Louise a spalo se na tom podle mne pohodlněji, než na nafukovačce. Dokonce je při složení celkem hodně malá. Ale po roce se mi jeden "buřt" vyfukoval, takže moc dlouhou trvanlivost bych v tom neviděl...
(je ale fakt, že tech buřtů je tam více, takže to člověk skoro nepoznal. U samonafukovačky unikání vzduchu už člověk pocítí)
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
Sharki
#18 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 16-02-2011 08:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 23
Založený: 20.05.10

Thymallus napsal:
Něco podobného jsem taky měl z Louise a spalo se na tom podle mne pohodlněji, než na nafukovačce. Dokonce je při složení celkem hodně malá. Ale po roce se mi jeden "buřt" vyfukoval, takže moc dlouhou trvanlivost bych v tom neviděl...
(je ale fakt, že tech buřtů je tam více, takže to člověk skoro nepoznal. U samonafukovačky unikání vzduchu už člověk pocítí)

Já měl tu nafukovačku od Luise a paráda pokud nazačla ucházet.Zkoušel jsem ji zalepit speciálním lepidlen na neopreny,ale marná snaha.nakonec jsem to vzdal a už nafukovačku nechci.Furt laboruju co koupit a nejsem rozhodnutej.
 
zetor
#19 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 16-02-2011 10:06
Člen

Příspěvek: 154
Založený: 04.01.11

Já spím v přírodě asi tak 7 let a žádnou nafukovačku nemám....V životě jsem jí neokusil tak nemůžu hodnotit....Já s sebou nosím jen celtu Bundeswehr....na tu hodím spacák a spím....a to i když je např. 0 °C.....jsem ještě mladej tak mě asi hřeje mládí....(spacák má teda comfort -16°C....Wink
 
Tuaregos
#20 Vytisknout diskuzi
Samonafukovací karimatka
Přidané 16-02-2011 10:26
Člen

Příspěvek: 3
Založený: 09.02.11

Používám 9let Therm-a-Rest Military z jedné strany hřeje z druhé chladí tloušťka 2,5cm mám 90kg a neproležím jí. Je pravda že pod ní dávám klasickou pěnovou karimatku ( na té se válím u vody nebo u ohně ) abych si jí nepoškodil. Zabalená má průměr 18na 22cm. S manželkou používáme dva popruhy na provázání karimatek aby se nerozjížděly od sebe.http://www.makalu...-karimatky
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 43

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 359,513,500 návštěv