Název novinky: CENDURO :: MOTO CESTOU NECESTOU

Přidal TomasTT dne 01-10-2015 12:27
#118

Na rozdíl od toho co bylo dřív, tak je to natáčené na HD, stříhané v HD a někdo má Primu Cool HD, tak to i v HD vidí. Takže obraz je fakt lepší. Navíc Hynek odjel na Kavkaz a tak to tuším barvil Leon, který dělal tu první sérii z Maroka a on nemá rád tak tmavý obraz jako Hynek. Každopádně k obrazu nemám připomínky.
Zvuk je tragédie - je to daný několika faktory. První je, že neměli zvukaře a Aleš, který to celé natáčel, neměl na DSLR externí zvuk. Měli nějaké směrové mikrofony ale zvuk nahrávali přímo ve foťáku, což je problém. Dokonce se uvažovalo a zkoušelo, že by některé záběry přetočili ve studiu (myšleno to audio). Je to chyba, která se těžko dá nějak opravit, zejména když je už záznam sám o sobě špatný, přemodulovaný nebo naopak natočený třeba na -15dB apod. Dnešní technika resp. software umí hodně věcí ale ne zázraky.
Co se týká děje, tak si myslím, že první díly jsou vždycky mizerný. Tady bylo možná zbytečně moc záběrů z procházek v Santiagu ale jak už jeli v terénu, tak to bylo krásný. Poprvé v sérii použili drony (zatím jen pár záběrů které měly imitovat jeřáb) a je to a bude to znát. Dron tomu dává jiný rozměr.
Takže první díl bylo potřeba přetrpět a teď už to bude OK.

K obsazení - pochopitelně všechny motorkářské cestopisné filmy lidi srovnávají a budou srovnávat s LWR. Ewan a Charley byli první a prostě to je etalon. Mě třeba první díly LWR neskutečně nudily taky. Ale asi při vší úctě - Pavel není Charley a Honza není Ewan a asi nikdy nebudou. Charley prostě v pořadech blbne - poulí oči, dělá blbinky, všemu se diví a hraje malé děcko, které má nové hračky. Ewan je osobnost. Tady je to jiný humor, podle mě je vtipnější - u poznámky Pavla, že takhle nějak začínal Bolek (záběr klauna na ulici) jsem se polil kafem, protože jsem vyprsknul smíchy. Scénka se sháněním raket byla taky super. Prostě tohle je Liška. Egon to produkuje, je to něco podobného jako Russ Malkin - frajírek z LWR. Jsou to lidi, kteří tu akci platí a tím pádem chtějí aby se to dělalo "po jejich" i když herci někdy chtějí jet jinam, jinak a jindy. Hana tam byla klíčová - domlouvala všechno, umí upravit motorky, ví jak to chodí v zemích, kde se mluví španělsky - ví, kdy odejít a kdy jednat rázně atd. Kdyby tam nebyla, tak neujedou to, co ujeli, což se uvidí. Byla tam "najmutá" právě pro tyhle účely. Myslím, že to bylo potřeba, protože oni tři by se nedomluvili ani na tom, jestli budou spát tady nebo tamhle.