Název novinky: CENDURO :: KTM LC8

Přidal xx4 dne 04-12-2012 17:46
#121

Libor 77 napsal:
Chlapáci nechtěl jsem tu rozpoutat hádky KTM vs BMW *argue*. Apropoo na to druhý jsem se vůbec neptal..*helpless*. Netvrdím že GS je šeredná motorka nebo mrdka, taky se mi líbí, ale nechtěl jsem se o ní bavit. Zajímal mě rozdíl mezi KTM Adventure 950 a 990, nic víc. Asi tady nikdo neměl možnost jezdit na obou typech, aby mi poradil objektivně *realsad*. Roky výroby bych nevybíral nějak mladé - na to nemám finančně..jedná se mi spíše o roky 2003 - 2006, na ty bych myslím finančně dosáhl. Nikdy jsem motorku se vstřikováním neměl a tak mě i tato varianta láká. Již dva prodávající mě zase tvrdili, že 990 žere méně než 950..taky že není tak ostrá na rukojeť plynu a podobně. Jenže ani jeden neměl před tím 950..*pissed*.


To je holt každoroční folklór.:D
Jezdil jsem 950S r.2004 se spotřebou od 5L do7-7,5L s tím,že těch pět jsem dal na výletě s klukama na GS (no flame prosím :) ) ,kdy jsem jeli většinou kochacím tempem,které jsem udával já :D. Sem tam jsme koně provětrali,to zase jako jo.Takoví masochisti zase nejsme.
Standart byl tak 6L .Spotřeba hodně slezla po namontování laďáků LeoVince a namontování "pomalejšího" převodu (přední kolečko).Od té doby motorka jezdila naprosto parádně od 2000-2500 otáček a nebyl problém si jen tak prdlat na čtvrt plynu lesama po šotolinách.
U 990 (mám z doslechu) byly ty reakce hrubší a majitelé si co jsem četl dost stěžovali na cukání v režimu "šimrání plynu",což je pochopitelné,protože tohle nemá vstřikování moc rádo (paradox-nejtěžší u vstřikování,je vyřešit režim volnoběhu)
OT:Stejné trable s cukáním se řešily i u GS.
Poslední karburátorové LC8 byly už vymazlené a těm bych dal přednost před prvníma stříkačkama 990.

Jo a pozor u verze S.U ročníku 2004 se jedná o opravdu vysokou motorku,kdy jsem i já se svýma dluhýma hnátama pozanl,co znamená termín "krátká noha".
Dá se to ale pořešit jiným nastavením podvozku (jedna z parádních věcí u LC8)